Nieuwsartikel

08-07-2012

Cultuur in Amsterdam trekt toeristen

Cultuur en musea blijken meer dan enkele jaren geleden toeristen naar Amsterdam te lokken. De cultuurhistorie van de oude binnenstad is voor 66 procent van de bezoekers een van de redenen om naar Amsterdam te komen. In 2007 was dat nog 38 procent. Voor de helft van de bezoekers speelt het aanbod van musea een rol bij een bezoek aan de hoofdstad. Vier jaar geleden was dat een kwart. Dat blijkt uit interviews die het Amsterdam Toerisme en Congres Bureau (ATCB) hield met ruim 10.000 mensen die de hoofdstad en omgeving vorig jaar bezochten. Het ATCB verricht dit onderzoek eens in de vier jaar.

Een derde van de bezoekers noemt de reputatie, de sfeer en de gezelligheid als reden om Amsterdam aan te doen. De aanwezigheid van coffeeshops en softdrugs speelt voor 16,5 procent van de bezoekers een rol. In 2007 was dat 7,3 procent. Winkelen is minder belangrijk geworden. Bovenaan de lijst van activiteiten staan rondlopen in de stad (95 procent), museumbezoek (85 procent) en uit eten gaan (70 procent). Het waarderingscijfer dat bezoekers aan Amsterdam geven, is nog steeds 8,1. De Amsterdamse bezoekerseconomie zorgt voor een omzet van naar schatting 5,7 miljard euro en ruim 50.400 voltijdbanen.

Carolien Gehrels, wethouder van Economische Zaken, zei in het FD van afgelopen vrijdag dat Amsterdam flink heeft geïnvesteerd in zijn culturele infrastructuur. Het Stedelijk Museum is verbouwd en opent in september zijn deuren, de Noord-Zuidlijn is in uitvoering. De private sector heeft volgens haar ook flink geïnvesteerd in de ontwikkeling van hotels, winkels en restaurants. De hoofdstad staat klaar voor een ‘schaalsprong’, aldus Gehrels.

Met het hotelbeleid wil Amsterdam behoren tot de top-5 van belangrijke steden in Europa. Sinds 2006 is het aantal hotelkamers met ruim 4.000 uitgebreid. Daarmee is de krapte volgens Gehrels verdwenen. Toch komen er dit jaar nog zestien hotels bij, met in totaal 1.560 kamers. Dit gebeurt vooral door middel van ombouw van bestaand vastgoed. Volgens hoteliers kan daardoor de bezettingsgraad nog meer dalen. Vorig jaar was die nog 73 procent, dit jaar verwachten zij een daling naar 70 procent. In een brief heeft Koninklijke Horeca Nederland hierover zijn bezorgdheid geuit aan Gehrels. Die gaat daarom komend halfjaar de hotelmarkt onderzoeken.

Handelsweg 59 C
1181 ZA
Amstelveen

t.+31 (0)20 643 83 81
f.+31 (0)20 645 55 32
Update

Vastgoednieuws in uw mailbox.

> Inschrijven

Email newsletter

Wij bieden het vertrouwen dat onze selectie uw aandacht waard is.